Technológia LAMINAM
Technológia LAMINAM

Technologická excelentnosť, perfektnosť materiálu

Zmes prírodných surovín sa podrobí mokrému procesu mletia, premení sa na granule a zhutní sa, potom sa v hybridných peciach speká pri 1200 stupňoch a zreže sa na okrajoch.

Technológia HYDROTECT je jedinečná technológia, ktorá robí povrchy samočistiacimi - Hlavné charakteristické znaky

Hlavné charakteristické znaky

LAMINAM je odolný voči organickým a neorganickým rozpúšťadlám, dezinfekčným a čistiacim prostriedkom. Dá sa ľahko vyčistiť bez ovplyvnenia charakteristických znakov povrchu; jediným produktom, ktorý môže dosky napadnúť, je kyselina fluorovodíková.

Chemická odolnosť

LAMINAM je vysoko odolný voči poškriabaniu a odolný voči hĺbkovému abrazívnemu pôsobeniu. Vlastnosti obkladových dosiek zostávajú nezmenené aj po intenzívnom používaní a častom čistení.

Odolnosť voči opotrebovaniu

LAMINAM má vysoký modul lomu.

Vysoká medza pevnosti v ohybe

Priemerná absorpcia vody materiálu LAMINAM je 0.1%, preto je odolný voči mrazu a vhodný pre všetky poveternostné podmienky.

Odolnosť voči mrazu

LAMINAM neobsahuje organický materiál, preto je odolný voči ohňu a vysokým teplotám. V prípade požiaru neuvoľňuje dym alebo toxické látky.

Reakcia na oheň

Hygienický povrch keramických dosiek Laminam je vhodný pre oblasti prípravy potravín, pretože neuvoľňujú rozpustné prvky. Neumožňuje vznik plesní, baktérií a húb. Farby zostávajú stabilné aj po častom čistení.

Hygienický povrch

LAMINAM neobsahuje organické pigmenty a odoláva ultrafialovým lúčom. Dokonca aj pri vystavení drsným klimatickým zmenám zostávajú farby stabilné.

Chromatické vlastnosti

LAMINAM je prvý keramický povrch odolávajúci graffiti; je jednoduchý na čistenie a odstrániť sa dajú aj tie najsilnejšie nátery.

Odolný voči graffiti

LAMINAM je úplne prírodný produkt. Neuvoľňuje do životného prostredia žiadne prvky a dá sa ľahko zomlieť a recyklovať v iných výrobných procesoch.

ECO - priateľský a recyklovateľný

Oblasti aplikácie

Okrem našich kvalitných inovatívnych keramických dosiek LAMINAM ponúkame aj služby profesionálnych a kreatívnych architektov, modelovanie vďaka 3D vizualizácii a zabezpečenie montáže externými odbornými a školenými pracovníkmi. Každý zákazník je jedinečný a preto k nemu tak aj pristupujeme.

Interiér

Laminam je ideálny na skrášlenie interiérových prostredí, bez ohľadu na ich účel: obytné, verejné, komerčné, alebo prostredie v zdravotníckych zariadeniach. Je vhodný pre obklady aj dláždenie, či už pri nových inštaláciách, alebo pri oprave existujúcich (jednoduchou aplikáciou materiálu Laminam na existujúcu plochu).

Produkty Laminam ponúkajú možnosť obkladania plôch v totálnom súlade s dizajnom projektu, bez obmedzovania vzhľadu. Dostupných je vyše 18 kolekcií v 120 rôznych povrchoch, čím sa umožňuje vybrať tú povrchovú úpravu, ktorá sa najlepšie hodí k dizajnu interiéru klienta, k existujúcemu nábytku, alebo k jeho osobnému vkusu. Rozmery (1000x3000mm) a ľahkosť hrúbky redukovanej na iba 3mm umožňujú inovovať plochy a interiérové prostredia pri podpore ich skutočnej, ako aj vnímanej hodnoty.

Exteriér

Laminam má širší rozsah výrazových prostriedkov vo svojich exteriérových aplikáciách. Vďaka svojim vynikajúcim fyzikálnym a mechanickým vlastnostiam produktu je tento ideálny pre exteriérové obklady a podlahy: je odolný voči poveternostným vplyvom, pôsobením ultrafialových lúčov sa nemení a odoláva najextrémnejším namáhaniam, poskytujúc okrem toho moderný vzhľad. Dosky sa dajú lepiť bežnými stavebnými lepidlami, alebo sa dajú aplikovať na systémy odvetraných fasád, aby sa zaistili najlepšie výsledky vo vzťahu k úsporám energie a pri renováciách budov.

Výnimočné rozmery (1000x3000mm) a hrúbka redukovaná na iba 3mm, ako aj z toho vyplývajúca ľahkosť, zabezpečujú bezkonkurenčné riešenia v porovnaní s použitím iných materiálov. Okrem toho je dostupných vyše 18 kolekcií v 120 rôznych povrchoch, čo umožňuje vydláždenie a obloženie pri plnom rešpektovaní okolitého prostredia, pri plynulom spojení s každou obytnou alebo priemyselnou situáciou.

Dizajn a nábytok

Vďaka svojim technickým vlastnostiam a jednoduchosti, s ktorou sa dajú spracovať, sú dosky Laminam dôležitým nástrojom na prispôsobenie interiérových prostredí a prvkov nábytkového zariadenia. Veľký rozmer, ruka v ruke s nízkou váhou, ktorá vyplýva z redukovanej hrúbky, robia Laminam ideálnym pre obkladanie kuchýň, plôch nad výlevkami, pracovných dosiek, priečok a nábytku, šatníkov, stolov a ľubovoľných iných plôch.

Jemný, očarujúci vzhľad povrchových úprav je akousi „pokožkou“ dosiek Laminam: odolávajú nárazom, škrabancom, odpudzujú vodu a olej, odolávajú kyselinám, ultrafialovým lúčom, povrchy dosiek Laminam sú dostupné v rôznych farbách, ktoré ani v priebehu času nevyblednú. Jednoducho sa čistia a sú hygienické, pretože sú neabsorbujúce, dosky sú z prírodného materiálu a neobsahujú toxické látky.

Naši spokojní zákazníci

Inovatívna činnosť vyžaduje vždy nové nápady a zaujímavých kreatívnych ľudí.

Ak pracujete v oblasti, ktorá nás spája, radi využívate moderné technológie, obľubujete eleganciu a štýl, či sa zaujímate o trvalo udržateľné riešenia, ste naším potenciálnym partnerom.

Pravidelne vyhľadávame nových partnerov, predajcov keramických obkladov, nové tváre z oblasti architektúry i dizajnu, kuchynské a krbové štúdiá, ale aj manuálne zručných obkladačov, kamenárov a stavebné firmy. V prípade, že vás naša práca zaujala a myslíte si, že máte čo ponúknuť, zaregistrujte sa na našom webe prostredníctvom krátkeho formulára a staňte sa aj vy súčasťou našej komunity.

Radi spoznáme každého potenciálneho partnera a vytvoríme s vami spoluprácu, ktorá povedie k obojstrannému prospechu!

Ponuka spolupráce